IV Niedziela Zwykła, rok C

03 lutego 2019

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz.: 1800.

2. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

3. W sobotę 9 lutego o godz.: 1000 nastąpi rozpoczęcie II etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej „Przyszłość Kościoła Łódzkiego idzie przez Rodzinę”.

4. Zakończyliśmy Wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Odwiedziliśmy tylko 991 rodzin szkoda, że tak mało. W parafii mieszka ok. 7200 osób. Podczas rozmowy mogliśmy poznać problemy naszych parafian. Parafianie uczestniczą w niedzielnej eucharystii nie tylko w kościele parafialnym (12%) ale także w kościele św. Jerzego i w kaplicy O.O. Dominikanów. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary na potrzeby naszej parafii w wysokości 29632 zł.

5. W tym tygodniu rozpoczęliśmy remont naszych organów. Trzeba wymienić około 800 mieszków wyczyścić i zakonserwować piszczałki. Czekamy także na dekarzy, aby dokończyć prace remontowe, położenia blachy nad zakrystią i kancelarią parafialną. To co się dzieje w naszej parafii to dzięki waszej ofiarności Bóg zapłać.

6. Jeszcze są wolne intencje mszalne na najbliższe niedziele i dni powszednie.

7. Dziękuję panom z Asysty parafialnej na czele z panem prezesem i ministrantom za rozebranie żłóbka i dekoracji bożonarodzeniowej Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. Adama Kołackiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A Światłość Wiekuista niechaj mu świeci. Amen