II Niedziela Adwentu, rok C

09 grudnia 2018

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami naszej Ojczyzny zbiórka ofiar do puszek na jego potrzeby. Również dzisiaj dzień modlitw za bezdomnych. W tych intencjach będziemy się modlić w nabożeństwie różańcowym o godz.: 1800.

2. W poniedziałek obchodzić będziemy 98 rocznicę Erygowania Diecezji Łódzkiej.

3. W czwartek przypada 37 rocznica ogłoszenia „Stanu Wojennego” i dzień modlitw za Ofiary Stanu Wojennego.

4. Zapraszamy na Roraty – msze święte o Matce Bożej w Adwencie, które odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz.: 700. Dzieci i Młodzież mają Roraty w środę i piątek o godz.: 1800.

5. W przyszłą niedzielę o godz.: 1700 msza św. dla Dzieci pierwszokomunijnych z poświęceniem medalików.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Nauki podczas mszy niedzielnych, oraz w poniedziałek i wtorek o godz.: 900 i 1800. We wtorek dzień pojednania i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas mszy św. o godz.: 700, 900 i 1800.

7. Można nabywać opłatki wigilijne i świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w zakrystii i kancelarii parafialnej.