XXVIII Niedziela Zwykła, rok A

15 października 2017 r.

- Zbliżają się listopadowe dni modlitw za naszych zmarłych. Dlatego dziś, przy wyjściu z kościoła, rozdawane są kartki na wypominki jednorazowe.   Wypełnijmy je imionami naszych bliskich zmarłych i w najbliższych dniach przynieśmy je do kościoła lub do kancelarii parafialnej. Ofiary na wypominki będziemy przyjmować, aż do uroczystości Wszystkich Świętych.

- Gorąco dziękujemy wolontariuszom ze szkolnych kół Caritas, którzy w minioną niedzielę, z racji Dnia Papieskiego, rozprowadzili kilkaset „papieskich kremówek”. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na formację wolontariuszy Caritas. Składamy także serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tego dnia, w ramach ogólnopolskiej kwesty, złożyli ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, która oferuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin. Jak doskonale wiemy, jest to żywy pomnik budowany przez nasz naród dla św. Jana Pawła Wielkiego.

- Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Przypominamy, że są one odprawiane w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 9.00, zaś w niedziele o 18.00. Wspólna modlitwa różańcowa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, jest doskonałą okazją, aby prośby, które nosimy w swoim sercu, przedstawić Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej. Maryja, która tak jak w Wieczerniku trwała na modlitwie razem z Apostołami, tak i teraz, poprzez modlitwę różańcową, wstawia się do Boga w naszych intencjach. Zechciejmy skorzystać z tego wyjątkowego czasu łaski.

- Konferencja Episkopatu Polski udziela poparcia obywatelskiej inicjatywie Zatrzymaj Aborcję, mającą na celu ochronę życia dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Obecne regulacje prawne sprawiają, że zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Dotyczy to 90% wszystkich aborcji dokonywanych w polskich szpitalach. Możemy zatrzymać to okrucieństwo składając dziś swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Podpisy zbierane są przy wyjściu z kościoła.

- W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Teresy Szczepanek i Jadwigi Durki. Módlmy się dla nich o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.