II Niedziela Adwentu, rok B

10 grudnia 2017 r.

- Dziś, naszymi modlitwami i ofiarami zbieranymi przed wszystkimi kościołami w Polsce, wspieramy potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Pamiętajmy o tych naszych braciach w wierze, którzy w krajach dawnego ZSRR ciągle nie mają własnych parafialnych świątyń, aby oddawać w nich cześć Wszechmogącemu Bogu.

- Dziś o godz. 17.00, odprawimy kolejną Mszę świętą dla dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii świętej. Te Msze są odprawiane raz w miesiącu. W pozostałe niedziele, dzieci przygotowujące się do komunii wraz ze swymi rodzicami, uczestniczą we Mszy o godz. 12.00.

- Także dziś, o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian na chwilę osobistej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

- Poświęcone na początku Adwentu opłatki są do nabycia w sklepiku i w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nabywając opłatek na wieczerzę wigilijną, przyczyniamy się do kontynuowania prac remontowych w naszej parafialnej świątyni. Natomiast nabywając świece, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspomagamy dzieła charytatywne prowadzone w naszej parafii. W sklepiku parafialnym znajdziemy także przygotowane przez siostry karmelitanki sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu tego sianka przeznaczone są na opał w kontemplacyjnym klasztorze sióstr karmelitanek przy ulicy Liściastej w Łodzi.

- Dziś, w prezbiterium naszego kościoła, pojawiło się adwentowe drzewko miłości, a na nim 30 serc reprezentujących te rodziny z naszej parafii, które przed zbliżającymi się świętami, bardzo potrzebują naszego wsparcia. Serdecznie zachęcamy do zerwania symbolicznego serca z tego drzewka i zamienienia go na Bożonarodzeniową paczkę. W zerwanym sercu znajdziemy informacje dotyczące produktów, które powinny znaleźć się w przygotowywanej paczce. Zechciejmy otworzyć nasze serca i poprzez szlachetny gest wesprzeć tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

- Grupa młodzieżowa działająca pod kierownictwem ks. Dariusza zaprasza w najbliższa środę na godz. 19.15, na adorację Najświętszego Sakramentu. Wspólne uwielbienie Boga rozpocznie się po drugiej wieczorowej Mszy świętej.

- Trwa Adwent. Szczególny czas łaski i duchowego przygotowania na ponowne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na pełne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na codzienne Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Najświętszej. Są one odprawiane w każdy dzień powszedni o godz. 7.00, zaś dla dzieci, młodzieży i tych, którzy rano śpieszą się do pracy o godz. 18.00. Na Roraty zabierajmy ze sobą świece bądź lampiony.

- Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, 17 grudnia i potrwają do wtorku, 19 grudnia włącznie. Poprowadzi je ks. Paweł Bogusz – archidiecezjalny duszpasterz młodzieży. Zróbmy wszystko, abyśmy mogli w pełni skorzystać z rekolekcji parafialnych.

- W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marianny Pakuły i Danuty Gradowskiej. Módlmy się dla nich o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.