Klub Św. Mateusza

Klub Św. Mateusza działa od poniedziałku do piątku, w godz. od 16.00 do 19.00.

Pragniemy gorąco podziękować wolontariuszom, którzy każdego dnia pomagają dzieciom z naszej parafii w odrabianiu lekcji oraz organizują im czas i wspólne zabawy. Składamy także gorące Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy zapewniają klubowiczom posiłki, owoce i napoje oraz troszczą się o zabezpieczenie materiałów piśmienniczych i edukacyjnych.

W pierwszy dzień ferii zimowych, 11 lutego 2013 r. z inicjatywy ks. proboszcza  J. Nowaka rozpoczął swoją działalność  Klub św. Mateusza, czyli świetlica środowiskowa  dla dzieci i młodzieży.

W Klubie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, talenty i pasje. Organizowane są warsztaty plastyczne podczas, których dzieci przygotowują różnorodne prace, prowadzone są też warsztaty teatralne. Podczas zajęć dzieciaki rozwijają swoje umiejętności w dziedzinie prawidłowej artykulacji i interpretacji utworu literackiego. Stawiają swoje pierwsze kroki jako mali aktorzy, wcielając się w role różnych postaci, aby uczyć, przestrzegać i jednocześnie bawić. Nadto istnieją również warsztaty gotowania. Dzieci i młodzież wspólnie z wychowawcami przygotowują wspaniałe i apetyczne dania np. sałatki owocowe, ciasta itp.

Klub dysponuje trzema pokojami i kuchnią na parterze oraz salką w piwnicy. Mamy już skromną biblioteczkę, zabawki oraz materiały piśmiennicze, jak również dostęp do Internetu dzięki komputerom ufundowanym przez sponsorów. Nasz Klub jest miejscem, w którym można miło i przyjemnie spędzić czas. Obecnie w okresie szkolnym dzieci mają możliwość odrobienia lekcji korzystając z pomocy wolontariuszy.

Wolontariusze pomagają dzieciom i młodzieży w odrabianiu lekcji, udzielają korepetycji. Dzieciaki mają możliwość wyrównywanie zaległości szkolnych poprzez zajęcia rozwijające umiejętności w zakresie języków obcych, organizowanie quizów, konkursów w zakresie różnych dziedzin wiedzy szkolnej

Aby nasi podopieczni nie przesiadywali na podwórkach; aby rozwijali swoje zainteresowania, rozbudzamy ich ciekawość świata na zajęciach tematycznych

Na tych zajęciach uczymy się nie tylko gotować i ładnie podawać różne potrawy, ale również uczymy się współpracowania z innymi, negocjacji

W ramach tych zajęć bawimy się w teatr. Zajęcia teatralne pozwalają na swobodne wyrażanie emocji, uczą nazywania ich; dają możliwość wcielania się w role, których dzieci na co dzień nie podejmują. Pierwszym małym spektaklem, jaki zaprezentowały nasze dzieciaki był Smok Jana Brzechwy