Grupa Muzyczna

Poprzez muzykę do Boga!

Przez wiele lat myślałem, że muzyka podczas mszy świętej ogranicza się do organisty śpiewającego ciągle te same hity oraz paru nucących cos pod nosem osób na kościele. Nie rozumiałem istoty muzyki i co wnosi do liturgii.

Swoją pasję odkryłem dopiero wraz z przyjściem do Jezuickiego Duszpasterstwa Akademickiego, tuz po maturze. Na miejscu okazało się, że tam ludzie cieszą się wykonywanymi pieśniami, a sama muzyka nie jest traktowana jako dodatek do mszy, lecz jej integralna część, bez której trudno sobie ją wyobrazić. Uważam, że w połączeniu ze słowem jest najskuteczniejszym narzędziem głoszenia Dobrej Nowiny, gdyż porusza w człowieku najwrażliwsze zakamarki duszy. Chyba nie ma ludzi nieczułych na muzykę. Dziś każdy z nas otacza się muzyką przez wiele godzin dziennie. Dlaczego nie wykorzystać tej ludzkiej wrażliwości, by doprowadzić człowieka do Doskonałego Piękna? Słysząc piękno muzyki podświadomie szukamy Boga Stworzyciela.

Jest to piękna forma modlitwy, gdyż można wtedy wylać całe serce przed Bogiem. Wyśpiewać Mu wszystko to, czym żyję w konkretnej chwili. Słowom pieśni nadać niepowtarzalne znaczenie. Dlatego ta sama pieśń śpiewana nawet codziennie może mieć już inne znaczenie, bo życie każdego z nas będzie już inne.

Z tego powodu wraz z siostrami i pomocą Księdza Proboszcza postanowiliśmy spróbować i w naszej Parafii stworzyć zespół młodzieżowy, który przybliży wiernym tę piękną formę modlitwy.

Zespół powstał na przełomie 2012 i 2013 r. i początkowo składał się tylko z 3 osób. Od samego początku istnienia w naszej twórczości inspirujemy się zespołem Mocni w Duchu. W miarę upływu czasu dochodziły do nas nowe osoby, które chcą swoim czasem i zdolnościami służyć ku większej chwale Bożej.

Obecnie grupa nasza liczy kilkanaście osób i ciągle się rozrasta. Każdą próbę rozpoczynamy modlitwą i krótką emisją głosu, a następnie uczymy się pieśni na daną mszę. Staramy się by nasz zespół nie był jedynie grupą przeznaczoną na oprawę muzyczną mszy, lecz również był wspólnotą, gdzie możemy razem modlić się i poprzez drugiego człowieka dochodzić do Boga. Dokładamy starań by rozwijać talenty artystyczne naszych członków, pomagając kilku osobom w przygotowaniach do przyszłorocznych egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej.

Jesteśmy otwarci na nowe osoby, stąd jeśli ktoś czuje, że modlitwa śpiewem/ grą na instrumencie jest dla niego, to serdecznie zapraszamy na nasze próby. Szczególnie mocno liczymy na potencjalnych instrumentalistów! Wszelkie informację proszę o kierowanie na adres mailowy – pawel.m.wasilewski@gmail.com.

Ad majorem Dei Gloriam !

Paweł Wasilewski

Dla zainteresowanych kilka piosenek "Mocnych w Duchu"

/miłego oglądania i słuchania wink/

Raduje Się Dusza Ma Raduje Się Dusza Ma.

Moja Droga Jest Prosta.